Aktualności
Treść
Wigilia
W piątek 17 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły klasową Wigilię. Zgodnie z tradycją wszyscy podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia a następnie wspólnie zjedli poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był to dzień, który pozwolił wszystki
Wyjazd na lodowisko
Dnia 17 grudnia nasi uczniowie z klas I i III wyjechali wraz z opiekunami na lodowisko. Dzieci chętnie uczyły się jazdy oraz doskonaliły swoje umiejętności łyżwiarskie. Wszyscy cieszyli się jazdą i dobrze się bawili.
Akcja Wolontariatu
Chociaż „małe” serca mamy, to z ochotą pomagamy. Sporo się u nas dzieje przed Świętami Bożego Narodzenia. Kilka dni temu zbieraliśmy słodycze dla podopiecznych stowarzyszenia Sursum Corda. Nauczyciele chętnie zaangażowali się również w akcję parafialnego Carita
Zimowe zabawy klasy III
Klasa III w ramach lekcji WF wybrała się na sanki. Zjazdy na sankach to super propozycja na czynne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu zimą. Wszyscy bawili się wyśmienicie!
"Zostań dyplomowanym Mikołajem"
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Zostań dyplomowanym Mikołajem". Uzbieraliśmy mnóstwo słodyczy dla podopiecznych stowarzyszenia Sursum Corda.
Mikołajki
6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. To była bardzo miła i długo oczekiwana przez wszystkich wizyta. Było wiele radości z odwiedzin i otrzymanych prezentów. Bardzo dziękujemy Świętemu Mikołajowi i obiecujemy że będziemy grzeczni i mili dla siebie przez cały kolejny rok.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który obchodzony jest 5 grudnia to okazja do tego, by pokazać światu, jak ważną rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. Wolontariusze działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu również włączyli się w obch
Andrzejki
25 listopada zgodnie z coroczną tradycją w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Uczniowie bawili się w klasach razem ze swoimi wychowawcami. Samorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził zabawy andrzejkowe. Wszyscy się świetnie bawili. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w
IX Gminny Konkurs Recytatorski
24 października uczniowie klas I-VIII brali udział w IX Gminnym Konkursie Recytatorskim. Przesłuchania miały miejsce w Dworku Starostów w Muszynie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wyniki konkursu: III miejsce: Natalia Świerczek. Wyróżnienia: Magdalena Homa, Mari
Dzień kredki w oddziale przedszkolnym
W kalendarzu świąt nietypowych w listopadzie znalazło się miejsce dla Dnia Kredki, oto jak dzieci z zerówki obchodziły ten szczególny dzień: „Każdy z nas był ubrany na jeden kolor. Na początku rozmawialiśmy o kredkach, poznaliśmy literkę K oraz bawiliśmy się przy
Wycieczka do Krosna i Żarnowca
22 XI 2021 r. uczniowie klas I – III zwiedzali Krosna oraz Żarnowiec. Wycieczka była bardzo udana. Wprawdzie nie dopisała pogoda, gdyż od południa padał deszcze, ale za to atrakcje i humor nam to zrekompensowały. W Żarnowcu odwiedziliśmy dworek, w którym przez kilkan
SZKOLNA WYCIECZKA DO WIELICZKI
15 listopada 2021 r pojechaliśmy na wycieczkę do Wieliczki. Pogoda i humory wszystkim dopisywały. Byliśmy szczęśliwi, że po tak długim okresie wreszcie mogliśmy miło spędzić czas z kolegami. W Wieliczce przewodnicy ciekawie opowiadali o historii kopalni i legendach z nią związanych. Na
Sukces naszych uczennic
28 października nasza szkoła brała udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kurierów Sądeckich w Muszynie. Konkurs odbył się zdalnie na platformie Quizziz. Nasze uczennice: Urszula Homa
Akcja wolontariatu
Członkowie szkolnego koła wolontariatu spotykają się z oddziałem przedszkolnym i czytają fragmenty książki "Kubuś Puchatek" w ramach akcji promującej czytanie.
Wycieczka w ramach w ramach doradztwa zawodowego
Ten rok szkolny uczniowie klasy 7 i 8 rozpoczęli od wycieczki w ramach doradztwa zawodowego. Już 3 września odwiedzili znany krynicki ośrodek wypoczynkowy Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference. Na miejscu mieli okazję przyjrzeć się z bliska możliwościom, jakie daje praca w takim mi
Spotkanie z przedstawicielem policji
22 kwietnia uczniowie naszej szkołybrali udział w spotkaniu prewencyjnym z funkcjonariuszem policji.W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas I-VII, w dwóch grupach wiekowych. Tematyka spotkania dotyczyła m. in. odpowiedzialności karnej nieletnich a także cyberprzemocy ora
Rewia na lodzie
15 kwietnia uczniowie naszej szkoły pojechali do Krynicy Zdroju na wspaniałe widowisko teatralne na lodzie w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski pt." Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza".
Ciekawa lekcja j.polskiego
Na lekcji j. polskiego w klasie VI przy omawianiu tematu dotyczącego programów telewizyjnych i zawodów związanych z tym miejscem uczniowie wyszli z inicjatywą próby nagrania fragmentów różnych programów. Chcieli sprawdzić się w roli dziennikarzy, repor
Narodowe Święto Niepodległości
Dnia 11 listopada uczniowie klasy VII w ramach wolontariatu brali udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Po Mszy Św. w intencji Ojczyzny udali się na cmentarz, gdzie złożyli wiązankę pod pomnikiem upamiętniających poległych mieszkańców Muszyny.
Niecodzienna wizyta
W zeszłym tygodniu nasz oddział przedszkolny odwiedzili wspaniali goście - Pani Monika i Pan Michał, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca DJ i animatorki a następnie spróbowaliśmy własnych sił na profesjonalnym sprzęcie. Zabawa był
