Przejdź do treści
1
2
3
4
5
6
Przejdź do stopki

Laboratoria przyszłości

Treść

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w październiku!!!

W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości nasza szkoła miała możliwość pozyskania nowoczesnego sprzętu i pomocy zgodne z założeniami projektu. Podczas pierwszego miesiąca zajęć skupiliśmy się na zaprzyjaźnianiu ze sprzętem do fotografowania i nagrywania tak, aby poznać jego możliwości i w przyszłości wykorzystać potencjał. Uczniowie kl. VIII zapoznali się z takimi urządzeniami jak m.in. aparat cyfrowy, Gimbal, statyw, mikrofon, mikroport. Analizowali również instrukcje obsługi zakupionych urządzeń, aby optymalnie i bezpiecznie wykorzystywać je w trakcie zajęć. Dzięki zakupionemu w ramach programu #LaboratoriumPrzyszłości nowoczesnemu cyfrowemu aparatowi i akcesoriom do niego udało się stworzyć relację z uroczystości Dnia Nauczyciela w naszej szkole. Natomiast naczniowie kl. V pod czujnym okiem nauczycielki informatyki stawiali swoje pierwsze kroki w przygodzie z fotografią w terenie. Uśmiechy na twarzach uczniów są najlepszym dowodem na to, że zakupiony sprzęt jest wykorzystywany i sprawia wiele radości.

 

Laboratoria przyszłości - działania Naszej Szkoły w listopadzie!!!

Sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości posłużył do dokumentowania i tworzenia relacji z takich wydarzeń jak Andrzejki czy Ślubowanie uczniów klasy I. W tym miesiącu uczniowie samodzielnie złożyli lampy studyjne i uczyli się je wykorzystywać w fotografii. 25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia udało się stworzyć świetną atrakcję – fotobudkę. Efektem działań szkolnych fotografów były pamiątkowe zdjęcia indywidualne i klasowe.

 

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w grudniu!!!

Wraz z początkiem miesiąca korzystanie z pomocy dydaktycznych LP nabrało rozpędu. Po szkoleniu dotyczącego obsługi drukarki 3D, rozpoczęliśmy testowanie drukarki – powstały pierwsze wydruki 3D. Stawialiśmy też pierwsze kroki w projektowaniu w 3D w aplikacji tinkercad. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali breloki – nagrody dla laureatów Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Oczywiście sprzęt był wykorzystywany również do tworzenia fotorelacji, z ważnych uroczystości szkolnych. W przygotowaniach do występów na szkolnej Wigilii uczniowie mieli możliwość testowania mikroportu. Dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości z każdym miesiącem zdobywamy nowe doświadczenia i umiejętności.

 

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w styczniu!!!

W tym miesiącu rozpoczęliśmy przygodę z programowaniem. Zarówno uczniowie klas I-III jak i IV-VIII na lekcji informatyki mieli możliwość testowania zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości robotów Photon. Zajęcia te wzbudzały wiele emocji. Uczniowie używali także tabletów m.in. podczas lekcji. j. ang. korzystając z internetowych słowników i encyklopedii przy tworzeniu projektów. 

 

 

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w lutym!!!

W ramach powtórki materiału podczas lekcji biologii uczniowie kl. V korzystali z modelu komórki wydrukowanego w drukarce 3D pozyskanej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Nowa pomoc dydaktyczna zdecydowanie uatrakcyjniła zajęcia. Uczniowie doskonalili umiejetność drukowania 3D również na lekcji techniki. Korzystali z gotowych modeli modfikując je i udoskonalając kolejne wydruki. Podczas występu z okazji Dnia Babci i Dziadka wykorzystano sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach Programu.

 

 

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w marcu!!!

16 marca uczniowie kl. 6 aby pogłębić swoją wiedzę na temat sztuki fotografowania, wzięli udział w warsztatach fotograficznych, które poprowadziła fotograf - pani Paulina Włosińska. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia profesjonalnego sprzętu fotograficznego, a także poznali techniki robienia zdjęć, dowiedzieli się, na co zwracać uwagę podczas fotografowania, a czego się wystrzegać. Wszyscy wyszli ze spotkania bogatsi o wiedzę, która zapewne pozwoli im na bardziej świadome wykorzystanie zestawu fotograficznego zakupionego przez szkołę w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie kl. IV na lekcji j. angielskiego używali tabletów zakupionych z programu #LaboratoriaPrzyszłości i uczyli się korzystania z internetowych słowników j. angielskiego.

  

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w kwietniu!!!

W tym miesiącu uczniowie doskonalili umiejętność tworzenia druku 3D. Korzystali z gotowej bazy wydruków https://www.thingiverse.com/ samodzielnie dostosowując projekty i dobierając optymalne parametry. Powstałe wydruki – zakładki do książek posłużyły jako nagrody dla laureatów Szkolnego Konkursu na najładniejszą zakładkę do książki.

 

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w maju!!!

Uczniowie chętnie wykorzystują sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. W maju uczniowie kl.1 rozwijali swoje umiejętności programowania korzystając z robotów Photon. Na lekcji informatyki uczniowie starszych klas doskonalili także umiejętność obsługi drukarki 3D. Nasza baza wydruków 3D wzbogaciła się o kolejne pomoce edukacyjne m.in. biologiczne, a także breloczki, które posłużą jako nagrody w konkursach. #LaboratoriaPrzyszłości

 

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w czerwcu!!!

Dnia 1 czerwca z okazji dnia dziecka odbyły się zajęcia z robotem Photon dla uczniów kl. IV i V. Dzieci chętnie brały udział w zadaniach i wyścigu dla robotów. Dzięki drukarce 3D powstały nowe wydruki, które zostały wykorzystane jako upominki dla absolwentów naszej szkoły. Podczas obchodów Dnia Mamy i Taty szkolni forografowie kolejny raz mogli doskonalić swoje umiejętności dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach projektu. #LaboratoriaPrzyszłości

   

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w miesiącach wrzesień – listopad!!!

To już drugi rok naszej szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości. Dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach projektu możemy doskonalić wiele różnych umiejętności. Sprzęt był wykorzystywany m.in. na lekcjach:

- j. angielskiego: praca z tabletami,

- plastyki: doskonalenie umiejętności fotografowania,

- j. polskiego: fotografowanie makiet nawiązujących do omawianej lektury,

- informatyki: doskonalenie umiejętności programowania z użyciem robotów,

- matematyki: rozwiązywanie zadań z użyciem tabletów,

Nasza szkolna baza wydruków 3D wzbogaciła się o nowe modele m.in. różę wiatrów do wykorzystania na geografii czy pomoce dla uczniów nauczania wczesnoszkolnego.

Sprzęt fotograficzny służył też do relacjonowania szkolnych wydarzeń takich jak Święto Szkoły, Szkoła do Hymnu, Ślubowanie, Andrzejki.

Uczniowie klasy VI i VII przygotowali zajęcia dla klasy „0” z wykorzystaniem drukarki 3D oraz robotów. Podczas zajęć dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy drukarki 3D. Pod okiem starszych kolegów próbowały też swoich sił jako fotografowie. Zajęcia zakończyły się rozdaniem wcześniej przygotowanych w drukarce 3D upominków.

        

 

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w miesiącach grudzień – styczeń!!!

Dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie doskonalili wiele różnych umiejętności. Sprzęt był wykorzystywany m.in. na lekcjach:

- j. polskiego:

W  klasie VI przy omawianiu tematu dotyczącego programów telewizyjnych i zawodów związanych z tym miejscem uczniowie wyszli z inicjatywą próby nagrania fragmentów różnych programów. Chcieli sprawdzić się w roli dziennikarzy, reporterów czy też operatorów kamer. Pierwsze spotkanie z kamerą okazało się nie tylko poważnym wyzwaniem, ale też ciekawym przeżyciem. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zaradnością. Owocem ich pracy był krótki filmik składający się z programu informacyjnego, relacji spoza studia, prognozy pogody i teleturnieju "Milionerzy".

- informatyki:

Uczniowie przygotowali  – nagrody dla laureatów Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz Konkursu plastycznego na kartkę świąteczną.

Sprzęt fotograficzny służył też do relacjonowania szkolnych wydarzeń takich jak Mikołajki,  Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, Szkolna Wigilia.

           

14149