Przejdź do treści
1
2
3
4
5
6
Przejdź do stopki

Laboratoria przyszłości

Treść

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w październiku!!!

W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości nasza szkoła miała możliwość pozyskania nowoczesnego sprzętu i pomocy zgodne z założeniami projektu. Podczas pierwszego miesiąca zajęć skupiliśmy się na zaprzyjaźnianiu ze sprzętem do fotografowania i nagrywania tak, aby poznać jego możliwości i w przyszłości wykorzystać potencjał. Uczniowie kl. VIII zapoznali się z takimi urządzeniami jak m.in. aparat cyfrowy, Gimbal, statyw, mikrofon, mikroport. Analizowali również instrukcje obsługi zakupionych urządzeń, aby optymalnie i bezpiecznie wykorzystywać je w trakcie zajęć. Dzięki zakupionemu w ramach programu #LaboratoriumPrzyszłości nowoczesnemu cyfrowemu aparatowi i akcesoriom do niego udało się stworzyć relację z uroczystości Dnia Nauczyciela w naszej szkole. Natomiast naczniowie kl. V pod czujnym okiem nauczycielki informatyki stawiali swoje pierwsze kroki w przygodzie z fotografią w terenie. Uśmiechy na twarzach uczniów są najlepszym dowodem na to, że zakupiony sprzęt jest wykorzystywany i sprawia wiele radości.

 

Laboratoria przyszłości - działania Naszej Szkoły w listopadzie!!!

Sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości posłużył do dokumentowania i tworzenia relacji z takich wydarzeń jak Andrzejki czy Ślubowanie uczniów klasy I. W tym miesiącu uczniowie samodzielnie złożyli lampy studyjne i uczyli się je wykorzystywać w fotografii. 25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia udało się stworzyć świetną atrakcję – fotobudkę. Efektem działań szkolnych fotografów były pamiątkowe zdjęcia indywidualne i klasowe.

 

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w grudniu!!!

Wraz z początkiem miesiąca korzystanie z pomocy dydaktycznych LP nabrało rozpędu. Po szkoleniu dotyczącego obsługi drukarki 3D, rozpoczęliśmy testowanie drukarki – powstały pierwsze wydruki 3D. Stawialiśmy też pierwsze kroki w projektowaniu w 3D w aplikacji tinkercad. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali breloki – nagrody dla laureatów Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Oczywiście sprzęt był wykorzystywany również do tworzenia fotorelacji, z ważnych uroczystości szkolnych. W przygotowaniach do występów na szkolnej Wigilii uczniowie mieli możliwość testowania mikroportu. Dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości z każdym miesiącem zdobywamy nowe doświadczenia i umiejętności.

 

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w styczniu!!!

W tym miesiącu rozpoczęliśmy przygodę z programowaniem. Zarówno uczniowie klas I-III jak i IV-VIII na lekcji informatyki mieli możliwość testowania zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości robotów Photon. Zajęcia te wzbudzały wiele emocji. Uczniowie używali także tabletów m.in. podczas lekcji. j. ang. korzystając z internetowych słowników i encyklopedii przy tworzeniu projektów. 

 

 

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w lutym!!!

W ramach powtórki materiału podczas lekcji biologii uczniowie kl. V korzystali z modelu komórki wydrukowanego w drukarce 3D pozyskanej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Nowa pomoc dydaktyczna zdecydowanie uatrakcyjniła zajęcia. Uczniowie doskonalili umiejetność drukowania 3D również na lekcji techniki. Korzystali z gotowych modeli modfikując je i udoskonalając kolejne wydruki. Podczas występu z okazji Dnia Babci i Dziadka wykorzystano sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach Programu.

 

 

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w marcu!!!

16 marca uczniowie kl. 6 aby pogłębić swoją wiedzę na temat sztuki fotografowania, wzięli udział w warsztatach fotograficznych, które poprowadziła fotograf - pani Paulina Włosińska. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia profesjonalnego sprzętu fotograficznego, a także poznali techniki robienia zdjęć, dowiedzieli się, na co zwracać uwagę podczas fotografowania, a czego się wystrzegać. Wszyscy wyszli ze spotkania bogatsi o wiedzę, która zapewne pozwoli im na bardziej świadome wykorzystanie zestawu fotograficznego zakupionego przez szkołę w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie kl. IV na lekcji j. angielskiego używali tabletów zakupionych z programu #LaboratoriaPrzyszłości i uczyli się korzystania z internetowych słowników j. angielskiego.

  

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w kwietniu!!!

W tym miesiącu uczniowie doskonalili umiejętność tworzenia druku 3D. Korzystali z gotowej bazy wydruków https://www.thingiverse.com/ samodzielnie dostosowując projekty i dobierając optymalne parametry. Powstałe wydruki – zakładki do książek posłużyły jako nagrody dla laureatów Szkolnego Konkursu na najładniejszą zakładkę do książki.

 

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w maju!!!

Uczniowie chętnie wykorzystują sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. W maju uczniowie kl.1 rozwijali swoje umiejętności programowania korzystając z robotów Photon. Na lekcji informatyki uczniowie starszych klas doskonalili także umiejętność obsługi drukarki 3D. Nasza baza wydruków 3D wzbogaciła się o kolejne pomoce edukacyjne m.in. biologiczne, a także breloczki, które posłużą jako nagrody w konkursach. #LaboratoriaPrzyszłości

 

Laboratoria przyszłości - działania naszej szkoły w czerwcu!!!

Dnia 1 czerwca z okazji dnia dziecka odbyły się zajęcia z robotem Photon dla uczniów kl. IV i V. Dzieci chętnie brały udział w zadaniach i wyścigu dla robotów. Dzięki drukarce 3D powstały nowe wydruki, które zostały wykorzystane jako upominki dla absolwentów naszej szkoły. Podczas obchodów Dnia Mamy i Taty szkolni forografowie kolejny raz mogli doskonalić swoje umiejętności dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach projektu. #LaboratoriaPrzyszłości

   

 

11161