Przejdź do treści
1
2
3
4
5
6
Przejdź do stopki

Projekt pt. „Odlatujemy z motylami w świat wyobraźni”

Treść

 Warsztaty plastyczne dla klas I - VI

„Odlatujemy z motylami w świat wyobraźni” dobiegły końca

 Trochę o projekcie

W lutym 2014 roku opracowałam program warsztatów plastycznych „Odlatujemy z motylami w świat wyobraźni” i złożyłam go do UMiG Muszyna. Projekt dostał pozytywną opinię i przydzielona została dotacja w kwocie 1800 zł. W maju 2014 roku zostały zakupione nowe narzędzia i przybory.

Projekt skierowany był do uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Muszynie, a w szczególności do uczestników poprzednich warsztatów pt. „Zaczarowany świat dziecięcych scrapków”. Warsztaty po części były kontynuacją poprzednich zajęć wzbogacone o nowe techniki (decoupage, tuszowanie, embossing, elementy transferu, szycie, metoda shabyy chic) oraz nowe materiały (drewno, metal, materiały włókiennicze, stemple, pudry). Warsztaty plastyczne przewidywane były dla grupy 10 uczniów.

Warsztaty miały na celu pokazać uczniom inny sposób spędzania wolnego czasu, rozwijania własnej wrażliwości, estetyki. Miały pomóc przełamać barierę nieśmiałości i zaniżonej samooceny. Z perspektywy czasu myślę, że taką właśnie rolę spełniły te zajęcia.

 

To już drugi projekt finansowany przez UMiG Muszyna, a realizowany w naszej szkole dobiegł końca. Spotykaliśmy się na cotygodniowych (najpierw czwartkowych a od września piątkowych) zajęciach, począwszy od kwietnia do grudnia 2014r. Od IV – VI 2014r. na warsztaty uczęszczało 11 uczniów, a od IX – XII 2014r. 10 uczniów. Na zajęciach w miłej atmosferze przy żartach i wygłupach fajnie bawiliśmy się poznając nowe narzędzia plastyczne, nowe metody i doskonaląc te poznane wcześniej.

 Wycieczka

W ramach projektu dnia 25 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę. Zebraliśmy dużo roślin do naszych zielników, które później wykorzystaliśmy przy projekcie „Nietypowa pocztówka z Muszyny”. Zakończeniem wycieczki były lody i miło spędzony czas na placu zabaw na Zapopradziu.

       

 

 

Nasze plastyczne projekty

Prace, jakie wykonaliśmy podczas warsztatów będzie można zobaczyć na wystawie w Miejskiej Bibliotece we Muszynie, a następnie w naszej szkole. Oto niektóre z tematów prac plastycznych:

„Chałupa z okiennicami, jako stylowa ramka na zdjęcia” – metoda shabby chic.

„Artystyczne pędzle” – jak można ze starego pędzla zrobić ciekawą ozdobę – metoda scrapbookingu.

„Pojemnik na przybory” – puszka w roli przybornika dla chłopca lub dla dziewczynki.

„Budka dla ptaszków, jako ozdoba pokoju” – metoda decoupageu

        

Konkurs – wręczenie nagród

Na zakończenie warsztatów odbył się konkurs. Uczestnicy wykonali choinkę bożonarodzeniową poznanymi na zajęciach metodami. Obowiązkowym elementem pracy był TAG, który uczyliśmy się wykonywać na zajęciach. Podsumowanie zajęć, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 19 grudnia 2014r. na uroczystej szkolnej wigilii. Trzy prace zostały nagrodzone nagrodami głównymi – Julia Radzik kl. IV, Alicja Trawka kl. IV oraz Daria Tokarczyk kl. IV. Pozostałych 7 uczestników warsztatów otrzymało nagrody pocieszenia.

      

 Podziękowanie

Chcę w tym miejscu ogromnie podziękować Panu Szymonowi Chrószczowi za dar serca w postaci różnorodnych przydasi plastycznych. Dzięki życzliwości Pana Szymona nagrody dla uczniów były bogatsze o mnóstwo fajnych pomocy plastycznych. W szkolnej mini pracowni plastycznej pojawiło się dużo nowych przydasi. Korzystać z nich będą wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Dziękujemy z całego serca!

 Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękuję serdecznie za udział. Życzę wielu artystycznych sukcesów i ... do zobaczenia na następnych warsztatach.

 

Renata Kordos

 

 

14547