Przejdź do treści
1
2
3
4
5
6
Przejdź do stopki

Projekt pt. „Zaczarowany świat dziecięcych scrapków”

Treść

 

 

Warsztaty plastyczne dla uczniów klas I – VI

„Zaczarowany świat dziecięcych scrapków”

 dobiegły końca.

 

Kiedy spotkaliśmy się w marcu 2013 r. na zajęciach organizacyjnych wydawało się nam, że tyle przed nami. Tak dużo mieliśmy planów i ogromny zapał do pracy. Czas szybko płynął. Plany zrealizowaliśmy, a zapał ciągle nam towarzyszy. Mam nadzieję, że spotkamy się na kolejnych zajęciach w równie miłej i twórczej atmosferze. Dziękuję WAM- przydasiowi towarzysze za wspólny czas. Myślę, że Wasze prace będą świadczyć o tym jak wspaniale bawiliśmy się na zajęciach.

 

„Ciut o projekcie”
W lutym 2013 roku napisałam projekt warsztatów plastycznych „Zaczarowany świat dziecięcych scrapków” i złożyłam go do UMiG Muszyna. Projekt został wybrany do realizacji i przydzielona została dotacja w kwocie 2395 zł. Po zakupieniu potrzebnych materiałów i przyborów mogły zacząć się zajęcia kółka plastycznego.

Warsztaty przeznaczone były dla chętnych uczniów z klas I– VI. Zajęcia kółka odbywały się we wtorki po lekcjach w I semestrze r.sz. 2012/13 oraz w czwartki po zajęciach w r.sz. 2013/14. Dzieci uczyły się jak w pożyteczny sposób można wykorzystać czas wolny. W trakcie pracy na zajęciach rozwijałam w dzieciach to, co w nich indywidualne i oryginalne. Niezbędnym warunkiem dla prawidłowego rozwoju dziecka jest zaspokajanie potrzeby obcowania z pięknem natury, rozwijanie zainteresowań różnymi dziedzinami sztuki oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej. Na zajęciach plastycznych stwarzałam dzieciom te możliwości. Poznaliśmy nowe materiały, nowe przybory, nowe techniki pracy oraz czasem zaskakujące sposoby wykorzystywania rzeczy zupełnie niepotrzebnych, możliwości nadawania tym rzeczom nowego znaczenia. Zaczęliśmy przygodę ze scrapbookingiem. Uczniowie bardzo chętnie korzystali z zajęć. Zachwycali się możliwością kreowania tematu po swojemu przy pomocy nowych materiałów i przyrządów oraz  przydasiowych cudeniek.

„Nasze prace”

Na zajęciach poznaliśmy narzędzia do scrapkowania i metodę scrapbookingu, ale pracowaliśmy także metodą decoupageu.

Przykładowe tematy naszych zajęć:

Zegar do pracowniwykonanie zegara średnicy 40 – 60 cm ze sklejki;

metoda decoupageu, ozdobienie scrapkami.

Nasi śpiewający przyjaciele – wykonanie postaci ptaka z różnych materiałów wykorzystanie papieru i skrapkowych elementów.

Mamusi i tatusiowi w dniu jej święta  – laurka

Zatrzymać czas - album kartka wspomnieniowa z zielonej szkoły lub wyjazdu rodzinnego – łączenie scrapków z elementami przyrodniczymi.

Scrapkowa okładka notesu lub pamiętnikadziewczęcy lub chłopięcy notes.

Obrazek ścienny – scrapkowa dekoracja pokoju - łączenie materiału, koronki z wyciętymi elementami w oryginalny, estetyczny obrazek.

Na skórze drzewa – obrazek ze scrapków wykonany na korze.

Kartki na Boże Narodzenie – tworzenie kartek świątecznych według własnego pomysłu – scrapki, tuszowanie – praca konkursowa.

 

 

                  

                                                                 

„Wystawa”

19 XII 2013r. na uroczystym apelu zostały wręczone nagrody zwycięzcom scrapkowego konkursu oraz wyróżnienia. 3 równorzędne główne nagrody zdobyły uczennice: Daria Tokarczyk z kl. III, Alicja Trawka z kl. III oraz Marcelina Ruchała z kl. VI. 10 wyróżniającym się uczniom wręczono nagrody pocieszenia. Prace uczniów można było oglądać na wystawie w Miejskiej Bibliotece w Muszynie od 9 XII 2013 do 20 I 2014 r. W kolejnych dniach wystawa została przeniesiona do szkoły. Goście przybywający na uroczystość Dnia Babci i Dziadka mogli podziwiać prace swoich wnuków na parterze szkoły.

               

        

 

„Galeria zdjęć”

Nie sposób udokumentować wszystkich zajęć, szczególnie, gdy się w nich czynnie uczestniczy, ani wszystkich prac uczniów. To tylko taka mała „zajawka” tego jak było i jakie były twórcze zmagania dzieciaków.

 

 

14546